Tesettür Abiye Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Tesettür Abiye Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

24 Mayıs 2017

Tesettür abiye seçimi yapılırken birtakım önemli kriterler göz önünde bulundurularak etkin ve doğru şekilde tesettür abiye seçimi yapılır. Tesettür abiye seçiminde bayanların dikkatli olması gereken noktaları özetlersek şu konulara değinebiliriz. 

Doğru Modeli Seçtiğinizden Emin Misiniz?

Tesettür abiye seçiminde nasıl bir abiye kıyafet istediğinizi ve bu kıyafeti nerede giyeceğinizi bilmeniz gereklidir. Sizin için abiye kıyafet seçiminde önemli olan özellik nedir. Şıklık mı yoksa gösteriş mi ya da daha farklı ayrıntılı detaylar mı, bunları belirleyerek abiye kıyafet seçmeden önce ya bir takım beğeni ve amaç kriterlerinizi bilmeniz gerekir. Eğer trend olan abiye modelleri seçmek istiyorsanız bu durumda elegan ve şık tercihleri seçerken fizik olarak daha ince gösteren ve daha zayıf bir görünüm istiyorsanız da bol işlemeli bol dantelli ve güpür detayların çok olduğu tesettür abiye modellerini seçmeniz gerekiyor. 

Doğru Tonu Seçtiğinizden Emin Olun 

Tesettür abiye seçiminde en önemli kriterlerden biri de kıyafetinizin ve aksesuarlarının renk uyumudur. Bu renk uyumunda önemli olan bir unsur da ten renginizdir. Beyaz tenli bir tene sahipseniz bu durumda açık renkli olan tesettür abiye modelli sizin için ideal değildir. Ama yine de beyazı çok seviyorum diyenler varsa bu bayanlar için naturel tonlu şal seçimi yaparak beyaz renkli abiye kıyafeti tercihi yapmaları mümkündür. Bunun yanında kendi ten renginize uymayan kıyafetler beğendiyseniz, kıyafet rengi değişmeyeceğini için küçük makyaj hamleleri ile kendi renginizi kıyafete uydurabilirsiniz. 

Rahatlıktan Vazgeçmeyin

Abiye kıyafetler tercihiniz ne olursa olsun bu kıyafetlerle girdiğiniz ortam uzun süreli bulunduğunuz yerleri olacağı için rahatlığa önem vermeniz gerekiyor. Düğün ortamında giyilecek bir tesettür abiye kıyafet mutlaka rahat olması gerekirken nişan ortamında ya da yemek daveti gibi ortamlarda giyilen tesettür abiye modelleri de benzer şekilde mutlak surette rahat olması gerekir. Sizi rahatsız etmeyen modelleri olması gerekiyor. Böylece üzerinize yakışan kıyafeti daha ideal şekilde yansıtmanın mümkündür. Tesettür abiye seçiminde ten rengi uyumu, doğru kıyafet seçimi, rahat abiye tercihi ve seçtiğiniz kıyafetin doğru tonda olup olmadığı gibi unsurlarla doğru tesettür abiye modeli seçilebilir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.