Ferace Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Ferace Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

16 June 2017

 Neden çok tercih edilir feraceler?

 

            Son dönemlerde tesettür giyimin vazgeçilmezleri arasına giyen ve kadınların kıyafet dolaplarında yer edinen ferace kıyafetlerin tercih edilmesinin sebebi bayanların rahatlığına ve kolay hareket edebilmelerine olanak sağlayarak tasarlanmış olmasıdır.

 

 Ferace kıyafetler için hangi kumaşlar kullanılmaktadır?

 

            Daha önceleri kadınların sadece bedenlerini kapatmak için kullandıkları feraceler artık daha önemli ve daha kullanışlı hale geldi. Bu nedenle kullanılan kumaşlarda çeşitlendi. Özellikle fantezi ve çuha kumaşları son dönemlerde en çok tercih edilen kumaşlar olmuştur.

 

 Ferace de hangi modeller tercih edilmektedir?

 

            Özellikle son dönemlerin vazgeçilmezi düz dikim feracelerdir. Buna ek olarak isteğe göre kıyafetin üzerine cepler ve yakalar süslemeli şekilde renklendirilmektedir. Bu şekilde herkesin zevkine hitap ederek yaygınlaşan bir kıyafet haline gelmiştir feraceler.

 

            Renk olarak cıvıl cıvıl albenili renkler yerine daha çok koyu renkler tercih edilmektedir. Rahat bir hareket imkanı sağlaması sebebiyle de bol kesimler dikkat çekmeye başlamıştır son dönemlerde. Zaman zaman dar giyimler moda olduğu için dar kesim feracelerde tercih edilmektedir. Dar ferace giyerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur giyilen mevsime uygun olarak kumaşın seçilmesidir. Kışın kalın bir kumaş tercih edilmelidir. Yazın ise çuha kumaşı tercih edilmelidir.

 

            Yaz mevsiminde tercih edilmemesi gereken ferace rengi siyahtır. Çünkü siyah renk güneşi bünyesinde tuttuğu için oldukça boğucu ve bunaltıcı bir hava oluşturup rahatsız edici bir hale sokacaktır kişiyi. Bu nedenle daha açık renkler özellikle deniz rengine yakın tonlar hem psikolojik olarak bir rahatlama sağlayacaktır hem de güneş ışınlarını bünyesinde tutmayacaktır.

 

            Ferace giyerken vücudun bir bütünlük için olması gerekir. Kullanılan aksesuarlar giyilen ayakkabı ve takılan çantalar birbiri ile bir ahenk için olmalıdır. Örneğin boyu kısa olanlar çok uzun ferace ile birlikte uzun topuklu bir ayakkabı tercih etmemelidir. Bunun gibi ufak detaylar şık görünmeniz için oldukça faydalı ipuçları verecektir. Koyu renkler ile çok parlak aksesuarlarda zıtlık uyandıracağı için uygun olmayacaktır.

 

 Feracelerin Mantodan farkı nedir?

 

            Görünüş olarak mantoya benzese de geniş yakaları ve cepleri bulunmaktadır. Daha uzun olmaları da diğer bir farktır mantodan ayrılan.

 

Prepared by  T-Soft E-Commerce.