Ferace Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ferace Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

16 Haziran 2017

Ferace özellikle son yıllarda tesettür giyim de yerini almış ve hala da trend olan ürünler arasındadır. Ülkemizde de birçok bayan özellikle de yaz aylarında dış kıyafet olarak ferace tercih etmektedirler. Bunun kişiden kişiye değişiklik göstermek ile birlikte bir kaç sebebi vardır. Bu sebepleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 

 1- İnce ve tiril tiril olması sebebi ile çok fazla terletmez.

 2- Geniş bol yapısı sayesinde vücut hatlarını belli etmez.

 3- İnce olmasında rağmen iç göstermediği için tesettüre daha uygundur.

 4- Pardesü ve kaplar ne kadar ince olsalar da yazın terletirler. Ferace, pardesü ve kaplara alternatiftir.

 

 Ferace Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Şunlardır:

 

 1- Ferace için kullanılan kumaşın kalitesi,

 

 2- Feracenin dikimi terzilik ya da işçilik düzgün mü yapılmış, kalıpları doğru ayarlanmış mı?

 

 3- Doğru beden seçimi.

 

 4- Ferace de renk de önemlidir. Özellikle dış kıyafete uygun, çanta ve ayakkabılarınız ile uyumlu renkler seçilmelidir. Ferace bir dış kıyafet olduğu için çok açık ve neon denebilecek tonların seçimi hata olur. Daha koyu ya da pastel tonlar seçilmelidir.

 

 5- Aldığınız ürün dışarıdan bakıldığında şık durması kadar sizin de içerisinde rahat etmeniz önemlidir. Bu sebeple şık olmasının yanı sıra rahat ve kullanışlı olmasına da önem vermeniz tavsiye edilir.

 

 6- Feracenin fiyatı da önemlidir. Kalitesi düşük olmasına rağmen yüksek fiyatlı ürünleri almaktan kaçının aynı fiyata daha kaliteli feraceler bulmanız mümkündür.

 

 7- Alacağınız ürünün yeni mi yoksa eski sezon mu olduğuna dikkat edin. Modayı takip ediyor ve eski sezon ürün giymek istemiyor olabilirsiniz. Ya da eski sezon ürünler daha uygun olduğu için eski sezon alacağınız ürüne yeni sezondaki kadar para ödememiş olursunuz.

 

 8- Alacağınız feracenin varsa eğer işleme, güpür ve taşlarındaki kaliteyi de kontrol etmenizi öneririz.

 

 9- Son olarak ferace dış kıyafete uygun bir tesettür olmalıdır. Üzerinize yapışan ürünleri tercih etmeyiniz. Bir ya da iki beden büyük tercih ederek; biraz kilo alsanız bile aldığınız ürünü rahatça kullanmaya devam edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.