sadsad x
asdasd

Çok Satanlar

Teknolojinin ve yazılım sektörünün gelişimi ile alış veriş siteleri, e-ticaret siteleri günümüzde oldukça yaygın hale gelmiştir. Hem kırsal hem kentsel bölgelerde yaşayan birçok insan bu sitelerden alış veriş yapmayı, almayı planladıkları ürünle alakalı fiyat, üretim, satış sonrası hizmet gibi bilgileri edinmeyi hatta kendi ürünlerini satmayı bile alışkanlık haline getirmiştir. Bu sebeple, söz konusu sitelerin kullanıcılara ve tüketicilere çok sayıda faydası vardır.

 

 Alış veriş sitelerinin sayısız faydalarının yanında kullanıcılarına sunduğu çok satanlar bölümü hizmeti de bulunmaktadır. Site içerisinde olan bir istatistik modülü ile müşteriler tarafından belli zaman aralığında en çok tercih edilen ürünler süzülüp siteye girenlerin bilgisine sunulmaktadır.

 

 Çok Satanlar, Site İçerisinde Nerede Yer Alır?

 

 Bazı sitelerin çok satanlar başlığı altında ayrı bir sekmesi olduğu gibi bazı sitelerde ise sergilenen ürünlerin üzerinde çok satıldığı bilgisi bulunur. Çok satılanlar başlığı altında farklı ürün kategorilerinde ya da belli bir ürünün çeşitli modelleri arasında sık tercih edilenler bilgisi yer alabilir. Bu kapsamda kıyafet, yiyecek, ev ürünleri, spor ürünleri, kitap, kırtasiye, beyaz eşya ve elektronik eşya gibi ürünler arasında en çok satanlar sınıflaması yapılabilir.

 

 Bazı Ürünler Neden Çok Satanlar Listesinde Bulunur?

 

 Çeşitli ürünlerin çok satanlar arasında yer almasının farklı sebepleri olabilir. Bunlar, ürünün satışa yeni çıkmış olması, indirim sürecinde olması, tükenecek olması, değişik ve cazip bir özelliğinin bulunması gibi farklı nedenler olabilir. Değişik markalar ve ürünler için çok satanlar listesine girmek bir prestij göstergesi de sayılmaktadır. Tüketiciler tarafından daha çok tercih ediliyor olması söz konusu ürün veya hizmet için bir reklam aracı olarak kabul edilmektedir.

 

 Pazarlama Stratejisi Açısından Çok Satanlar Kısmının Önemi Nedir?

 

 Çok satanlar bilgisi bulunan ürünlerin tüketiciler tarafından cazibesi artmaktadır. Müşteri olarak ya da sadece gezinmek amacıyla belli e-ticaret sitesine giren kişi bir ürünün çok satılıyor olmasından etkilenebilir. Diğerlerinden geride kalmama, başkaları tarafından çok alınıyorsa bir sebebi vardır gibi düşünceler kişileri alış verişe yönlendirmektedir. Bunun bilincinde olan satış ve pazarlama yöneticileri revaçta olan ürünlerin bilgilerini potansiyel müşterileriyle paylaşmaktadır.

Filtrele

14

Modaselvim EVDE GİYİM Renk Şeritli Tesettür Takım 2244SL432 Latte&Siyah

22

Modaselvim EVDE GİYİM Kapşonlu Rahat Spor Takım PL218 Antrasit
Modaselvim Bluz ve Gömlek Çizgili Terikoton Tesettür Gömlek 1521NWS799 Ekru&Laci
 En Uzun Gece

8

Modaselvim FIRSAT ÜRÜNLERİ Kapşonlu Spor Tunik 7004MRT754 Bordo&Taba

8

Modaselvim İLKBAHAR-YAZ '23 Yazı Baskılı Spor Takım 8888ASY563 Lila

8

Modaselvim İLKBAHAR-YAZ '23 Yazı Baskılı Spor Takım 8888ASY563 İndigo

7

Modaselvim Yazlık Kap Kemerli Mevsimlik Kap PL8041 Siyah

1

Modaselvim Yazlık Kap Beli Tünelli Kot Kap 6139MZ203 Koyu Kot

1

Modaselvim Yazlık Kap Beli Tünelli Kot Kap 6139MZ203 Açık Kot
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.