sadsad x
asdasd

Çok Satanlar

Teknolojinin ve yazılım sektörünün gelişimi ile alış veriş siteleri, e-ticaret siteleri günümüzde oldukça yaygın hale gelmiştir. Hem kırsal hem kentsel bölgelerde yaşayan birçok insan bu sitelerden alış veriş yapmayı, almayı planladıkları ürünle alakalı fiyat, üretim, satış sonrası hizmet gibi bilgileri edinmeyi hatta kendi ürünlerini satmayı bile alışkanlık haline getirmiştir. Bu sebeple, söz konusu sitelerin kullanıcılara ve tüketicilere çok sayıda faydası vardır.

 

 Alış veriş sitelerinin sayısız faydalarının yanında kullanıcılarına sunduğu çok satanlar bölümü hizmeti de bulunmaktadır. Site içerisinde olan bir istatistik modülü ile müşteriler tarafından belli zaman aralığında en çok tercih edilen ürünler süzülüp siteye girenlerin bilgisine sunulmaktadır.

 

 Çok Satanlar, Site İçerisinde Nerede Yer Alır?

 

 Bazı sitelerin çok satanlar başlığı altında ayrı bir sekmesi olduğu gibi bazı sitelerde ise sergilenen ürünlerin üzerinde çok satıldığı bilgisi bulunur. Çok satılanlar başlığı altında farklı ürün kategorilerinde ya da belli bir ürünün çeşitli modelleri arasında sık tercih edilenler bilgisi yer alabilir. Bu kapsamda kıyafet, yiyecek, ev ürünleri, spor ürünleri, kitap, kırtasiye, beyaz eşya ve elektronik eşya gibi ürünler arasında en çok satanlar sınıflaması yapılabilir.

 

 Bazı Ürünler Neden Çok Satanlar Listesinde Bulunur?

 

 Çeşitli ürünlerin çok satanlar arasında yer almasının farklı sebepleri olabilir. Bunlar, ürünün satışa yeni çıkmış olması, indirim sürecinde olması, tükenecek olması, değişik ve cazip bir özelliğinin bulunması gibi farklı nedenler olabilir. Değişik markalar ve ürünler için çok satanlar listesine girmek bir prestij göstergesi de sayılmaktadır. Tüketiciler tarafından daha çok tercih ediliyor olması söz konusu ürün veya hizmet için bir reklam aracı olarak kabul edilmektedir.

 

 Pazarlama Stratejisi Açısından Çok Satanlar Kısmının Önemi Nedir?

 

 Çok satanlar bilgisi bulunan ürünlerin tüketiciler tarafından cazibesi artmaktadır. Müşteri olarak ya da sadece gezinmek amacıyla belli e-ticaret sitesine giren kişi bir ürünün çok satılıyor olmasından etkilenebilir. Diğerlerinden geride kalmama, başkaları tarafından çok alınıyorsa bir sebebi vardır gibi düşünceler kişileri alış verişe yönlendirmektedir. Bunun bilincinde olan satış ve pazarlama yöneticileri revaçta olan ürünlerin bilgilerini potansiyel müşterileriyle paylaşmaktadır.

Filtrele
  İNDİRİM
  İNDİRİM

8

Modaselvim NET %30 İNDİRİM Arma Detaylı Spor Tunik 5020UZ662 Kiremit
340,00 TL 245,00 TL
İndirim
  İndirim

14

Modaselvim %70'E VARAN İNDİRİM Arma Detaylı Spor Tunik 3333ASY563 Mavi

8

Modaselvim Ferace Fırfır Detaylı Medine İpeği Ferace 2503SL432 Siyah

6

Modaselvim Ferace Arma Detaylı Tesettür Ferace 202YNS793 Siyah
  İNDİRİM
  İNDİRİM

8

Modaselvim NET %30 İNDİRİM Arma Detaylı Spor Tunik 5020UZ662 Kırmızı
340,00 TL 245,00 TL
  İNDİRİM
  İNDİRİM

11

Modaselvim NET %30 İNDİRİM Baskılı Spor İkili Takım 2044ASY563 Siyah&Vizyon
600,00 TL 435,00 TL

14

Modaselvim Kombin Zincir Detaylı İkili Takım 7225AYD574 Kırmızı&Ekru

12

Modaselvim Ferace Pul Detaylı Mevlana Ferace 2195SL432 Laci

9

Modaselvim Elbise Garnili Tesettür Elbise 2492SL432 Latte&Siyah
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.